mock

Informace pro média o dobrovolnictví ve všech jeho podobách

Dobrovolnictví, dobrovolnické projekty či firemní dobrovolnictví a CSR jako téma vašeho článku? Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme více informací.

Dobrovolnictví je téma, které rezonuje ve společnosti, je zdrojem pozitivní energie a dokáže někdy i nepředstavitelné věci! Budeme velmi rádi, pokud se dobrovolnictví, dobrovolnické projekty, firemní dobrovolnictví či legislativa spojená s oblastí dobrovolnictví, stane obsahem vašich článků, rozhovorů či reportáží. Velmi rádi vám poskytneme informace i zkušenosti, které jsme za více než 20 let fungování naší organizace nasbírali. Věříme, že dobrovolnictví je něco, o čem by se mělo mluvit.


V případě zájmu se na nás můžete obrátit:
E-mail: info@hest.cz
Telefon: 224 872 075
Mobilní telefon: 770 160 527

 

 

To vše je HESTIA
Program Pět P ​    ​

Program Pět P ​ ​

Na základě mnohaletých zkušeností s prací s dětmi se snažíme prosadit myšlenku, že děti nepotřebují tolik hmotné statky jako dlouhodobou podporu, cit a zájem stabilní osoby. O jakkoli ohrožených dětech to platí dvojnásob.

Pověřen k sociálně právní ochraně dětí je program Pět P preventivním programem pro děti ve věku 6 - 15 let založeném na kamarádském vztahu dítěte s dospělým dobrovolníkem. Je určen dětem, jejichž zdravý vývoj je ohrožen nepříznivými vlivy a kterým by jakkoliv mohl prospět hodnotný vztah s dobrovolníkem - kamarádem. Nabízí pomoc dětem, které si obtížně hledají kamarády právě díky svým zdravotním, rodinným, výchovným, sociálním či jiným znevýhodněním.

...zobrazit více

Program 3G-tři generace

Program 3G-tři generace

logo 3GProgram 3G-tři generace propojuje dobrovolníky ve věku 50+ s rodinami s dítětem či dětmi, kterým schází kontakt s třetí generací. Hlavní náplní programu je užít si společně strávené chvíle tím, co Vás baví a naplňuje.

HESTIA vede středisko v Praze a zároveň koordinuje další střediska v České republice (Jičín, Kroměříž, Opava, Ústí nad Labem, Kadaň, Karlovy Vary, Liberec).

...zobrazit více

Program KOMPAS

Program KOMPAS

logo KOMPASSociálně preventivní dobrovolnický program KOMPAS pro je určen děti v Praze. Název programu KOMPAS vznikl z klíčových slov: KOMunikace, PArtnerství, Spolupráce. Základní myšlenkou programu KOMPAS je poskytnout širší skupině znevýhodněných dětí a mladým lidem hodnotné trávení volného času, zábavu a přátelství ve skupině, dobrovolníkům pak možnost vedení skupiny, získání kvalitní praxe nejen pro další studium,  poznání sebe sama.

...zobrazit více