Staňte se profesionálem v práci s dobrovolníky!

Organizujeme vzdělávací kurzy pro koordinátory dobrovolníků a pracovníky v pomáhajících profesích.

Kurzy managementu dobrovolnictví jsou kvalitním podkladem pro absolvování zkoušky „Koordinátor dobrovolníků“. Při úspěšném absolvování této zkoušky získá účastník osvědčení o získání profesní kvalifikace. Koordinátor dobrovolníků je od podzimu 2014 uznanou profesí, více informací zde.

Úvodní kurs pro začínající koordinátory dobrovolníků - NAVIGÁTOR

Představujeme Vám první workshop ze zbrusu nového vzdělávacího programu pro koordinátory dobrovolníků z dílny HESTIA – Centra pro dobrovolnictví, z.ú..

Vzali jsme to nejlepší z našich léty ověřených kurzů, tj. unikátní know-how, které vychází z naší vlastní praxe a hluboké znalosti prostředí a přístup ke koordinátorům (máme pro vás prostě slabost). Přeleštili jsme naši myšlenkovou školu a workshopem vás provedeme s pomocí prožitkových metod, sebezkušenostních postupů, za maximálního využití koučovacího přístupu.

Pro koho je určen?

Pro všechny, zájemce o základní informace o managementu dobrovolnictví. Je určen nejen pro pracovníky v sociálních službách a dalších pomáhajících profesích. Bude přínosem i pro ty z vás, kteří se názvem pozice koordinátor nehonosíte, ale máte „jen“ na starost dobrovolníky např. komunitních projektech, při práci s dětmi, v ekologických hnutích apod.

Své si najdou ti začínající, kteří pracují v organizacích s dlouhou dobrovolnickou praxí, tak i pro ty, zkušenější, kteří chtějí svou práci posunout na vyšší úroveň. Každý bude mít možnost pracovat se svou reálnou potřebou.

Co si odnesete?

  • Ukotvíte si základní principy práce s dobrovolníky.
  • Získáte základní povědomí o legislativním rámci dobrovolnictví a informaci, co z něj je povinné právě pro vaši práci.
  • „Hacknete“ si téma dobrovolnictví sami pro sebe, pojmenujete si, co je pro vás osobně při vaší práci opravdu důležité.
  • Promyslíte, jak si vytvořit pro svou práci potřebné podmínky u vás v organizaci
  • Během workshopu si vytvoříte „mapu“, která vám bude základem pro nastavení vlastního systému práce s dobrovolníky tak, aby to vyhovovala vám, organizaci i dobrovolníkům.
  • Připravíte se na řešení nepřeberného množství situací, které vás při práci s dobrovolníky neminou.
  • Zažijete bezpečné sdílení zkušeností ve skupině.
  • Můžete získat svého parťáka, který vás bude doprovázet v dobrovolnickém světě (a vy jeho).

 

Kurz je akreditování u MPSV jako součást celoživotního vzdělávání pracovníků sociálních služeb. Výstupem z kurzů je osvědčení použitelné pro potřeby individuálních vzdělávacích plánů.

 

Časový plán: 3 denní výjezdový v délce 24 hodin pro max. 16 účastníků.

Cena kurzu: 4 900,- Kč (cena zahrnuje vzdělávací materiály a malé občerstvení během kurzu). Kurz je díky akreditaci u MPSV osvobozen o DPH, cena kurzu je konečná. 

Nejbližší termín:  11. - 13. října 2021. Pokud nebude kurz možné konat prezenčně, máme již připravenou variantu on-line.

Místo: Klubovna Zelená, Zelená 14, Praha 6, 160 00

PŘIHLÁŠKA - ZDE

Více informací Vám sdělí Bc. Michaela Jandová