Informace pro zájemce o dobrovolnickou činnost

Nabídka dobrovolnických programů v Čechách i dobrovolnická služba i v zahraničí. Přečtěte si více o našich projektech a zapojte se jako dobrovolník!

„Dobrovolník je člověk, který bez nároku na finanční odměnu poskytuje svůj čas, svoji energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí či společnosti.“ (Tošner, Sozanská: 2006)

Je mnoho pocitů, námětů, zkušeností či inspirací, které vedou k tomu stát se dobrovolníkem. A je dobré říct si hned na začátku, co od své dobrovolnické činnosti očekáváte, jak si ji představujete, kolik času ji budete chtít věnovat, nebo komu a jak byste chtěli pomáhat.
Toto ujasnění Vám velmi pomůže při výběru organizace, která Vám bude nejvíce vyhovovat.

HESTIA realizuje 3 vlastní dobrovolnické programy, pro které neustále hledá nové dobrovolníky. Jedná se o dětské mentoringové programy Pět P, KOMPAS a 3G. Tyto programy jsou založeny na dlouhodobém mentoringovém vztahu mezi dítětem a dobrovolníkem.
Zaujaly Vás naše dobrovolnické programy? Přečtěte si o nich více a zapojte se jako dobrovolník!

Vedle dobrovolníků pro naše dětské dobrovolnické programy neustále hledáme i dobrovolníky, kteří by nám pravidelně pomáhali v naší organizaci či nepravidelně při jednorázových akcích.
S čím právě potřebujeme pomoci? Zaujala Vás některá z oblastí? Staňte se naším dobrovolníkem!

O tom, že dobrovolnictví určitě stojí za to, se můžete přesvědčit, přečtete-li si některý z příběhů našich dobrovolníků.

Zajímají Vás jiné dobrovolnické programy či obecné informace o dobrovolnictví? Podívejte na dobrovolnik.cz.

Přejeme Vám hodně štěstí při hledání!