mock

Informace pro média o dobrovolnictví ve všech jeho podobách

Dobrovolnictví, dobrovolnické projekty či firemní dobrovolnictví a CSR jako téma vašeho článku? Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme více informací.

Dobrovolnictví je téma, které rezonuje ve společnosti, je zdrojem pozitivní energie a dokáže někdy i nepředstavitelné věci! Budeme velmi rádi, pokud se dobrovolnictví, dobrovolnické projekty, firemní dobrovolnictví či legislativa spojená s oblastí dobrovolnictví, stane obsahem vašich článků, rozhovorů či reportáží. Velmi rádi vám poskytneme informace i zkušenosti, které jsme za více než 20 let fungování naší organizace nasbírali. Věříme, že dobrovolnictví je něco, o čem by se mělo mluvit.


V případě zájmu se na nás můžete obrátit:
E-mail: info@hest.cz
Telefon: 224 872 075
Mobilní telefon: 770 160 527

 

 

To vše je HESTIA
Program Pět P ​    ​

Program Pět P ​ ​

Na základě mnohaletých zkušeností s prací s dětmi se snažíme prosadit myšlenku, že děti nepotřebují tolik hmotné statky jako dlouhodobou podporu, cit a zájem stabilní osoby. O jakkoli ohrožených dětech to platí dvojnásob.

Pověřen k sociálně právní ochraně dětí je program Pět P preventivním programem pro děti ve věku 6 - 15 let založeném na kamarádském vztahu dítěte s dospělým dobrovolníkem. Je určen dětem, jejichž zdravý vývoj je ohrožen nepříznivými vlivy a kterým by jakkoliv mohl prospět hodnotný vztah s dobrovolníkem - kamarádem. Nabízí pomoc dětem, které si obtížně hledají kamarády právě díky svým zdravotním, rodinným, výchovným, sociálním či jiným znevýhodněním.

...zobrazit více

Program 3G-tři generace

Program 3G-tři generace

logo 3GProgram 3G-tři generace propojuje dobrovolníky ve věku 50+ s rodinami s dítětem či dětmi, kterým schází kontakt s třetí generací. Hlavní náplní programu je užít si společně strávené chvíle tím, co Vás baví a naplňuje.

HESTIA vede středisko v Praze a zároveň koordinuje další střediska v České republice (Jičín, Kroměříž, Opava, Ústí nad Labem, Kadaň, Karlovy Vary).

...zobrazit více

Program KOMPAS

Program KOMPAS

logo KOMPASSociálně preventivní dobrovolnický program KOMPAS pro je určen děti v Praze. Název programu KOMPAS vznikl z klíčových slov: KOMunikace, PArtnerství, Spolupráce. Základní myšlenkou programu KOMPAS je poskytnout širší skupině znevýhodněných dětí a mladým lidem hodnotné trávení volného času, zábavu a přátelství ve skupině, dobrovolníkům pak možnost vedení skupiny, získání kvalitní praxe nejen pro další studium,  poznání sebe sama.

...zobrazit více

Cena Křesadlo

Cena Křesadlo

Důmyslná kombinace několika prvků, které dokáží zázrak – vznikne oheň. Křesadlo jako ocenění práce a odhodlání našich dobrovolníků, je symbolem vzniku něčeho krásného. Spojení ochoty pomáhat, převzetí zodpovědnosti za druhé, péče a lásky, ale často také odvahy vzepřít se jednoduchým řešením a snad i nechápavým reakcím druhých. 

...zobrazit více