Co můžeme udělat pro vaši firmu

Na čem nám záleží?

Při naší práci klademe velký důraz na individuální přístup, efektivitu a smysluplnost při tvorbě dobrovolnických programů a výběru dobrovolnických aktivit. Důležitá je pro nás také spokojenost všech zúčastněných, pravidelná zpětná vazba ze strany zaměstnanců i neziskových organizací a vyhodnocování programů. Do naší práce promítáme naše dlouhodobé zkušenosti s dobrovolnictvím ve všech jeho podobách a znalost neziskových organizací po celé České republice i na Slovensku.

NOVINKA

Hestia nově nabízí pro firmy workshop JAK NA FIREMNÍ DOBROVOLNICKÉ PROGRAMY, který pomůže nastavit si dobrovolnický program, který je strategický, inovativní a má dopad, jak pro firmu, tak pro společnost. Více info najdete ZDE.

Typy programů

Našim firemním klientům pomáháme při tvorbě programů a hledání partnerů z neziskového sektoru, organizujeme jednorázové aktivity i smysluplné teambuildingové akce a zajišťujeme dlouhodobé dobrovolnické programy. 

Dlouhodobá spolupráce může mít několik podob. Jednou z možností je pravidelné zasílání několika dobrovolnických aktivit, na které se poté zaměstnanci přihlašují. Druhou možností je využití aplikace, ve které si zaměstnanci mohou vybrat z nabídky dobrovolnických aktivit. Samozřejmě dáváme prostor i iniciativě ze strany zaměstnanců – v případě, že mají svou oblíbenou neziskovou organizaci, které chtějí pomoci, a ta odpovídá našim kritériím, rádi ji do nabídky přidáme.

Jednorázové (pilotní) aktivity jsou vhodné pro firmy, které chtějí firemní dobrovolnictví vyzkoušet nebo jej představit svým zaměstnancům. Na základě zpětné vazby po pilotní aktivitě pomůžeme firmě navrhnout vhodný dlouhodobý program, aby tak odpovídal požadavkům a potřebám ze strany firmy a přitom byl co nejefektivnější pro zúčastněné neziskové organizace.

Formy dobrovolnictví

Ať už se jedná o pilotní aktivitu nebo dlouhodobou spolupráci, programy mohou mít formu manuálního nebo expertního dobrovolnictví.  

V rámci manuálního dobrovolnictví zaměstnanci pomáhají například na zahradě, pečou, věnují se ručním pracím, výrobě různých předmětů nebo dělají společnost klientům. Fotografie z již proběhlých akcí můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Při expertním dobrovolnictví zaměstnanci využijí své odborné dovednosti a znalosti, samotná dobrovolnická aktivita může mít například formu konzultace nebo workshopu. Příkladem expertního dobrovolnictví je pomoc firmy Vodafone v organizaci BONA o.p.s., prohlédněte si případovou studii dobrovolnické spolupráce v oblasti marketingu či ze spolupráce přímo s klienty.

Máte zájem o spolupráci s námi na programu firemního dobrovolnictví? Chcete se dozvědět více o našich službách a cenách? Kontaktujte nás!