Co můžeme udělat pro vaši firmu

Na čem nám záleží?

Při naší práci klademe velký důraz na efektivitu a smysluplnost dobrovolnických aktivit, spokojenost všech zúčastněných, osobní přístup a zpětnou vazbu ze strany zaměstnanců i neziskových organizací.

Typy programů

Našim partnerům ze strany firem zajišťujeme dlouhodobé dobrovolnické programy a jednorázové (především pilotní) aktivity.

Dlouhodobá spolupráce může mít několik podob. Jednou z možností je pravidelné zasílání několika dobrovolnických aktivit, na které se poté zaměstnanci přihlašují. Druhou možností je využití aplikace, ve které si zaměstnanci mohou vybrat z nabídky dobrovolnických aktivit. Samozřejmě dáváme prostor i iniciativě ze strany zaměstnanců – v případě, že mají svou oblíbenou neziskovou organizaci, které chtějí pomoci, a ta odpovídá našim kritériím, rádi jim ji do nabídky přidáme.

Jednorázové (pilotní) aktivity jsou vhodné pro firmy, které chtějí firemní dobrovolnictví vyzkoušet nebo jej představit svým zaměstnancům. Na základě zpětné vazby po pilotní aktivitě pomůžeme firmě navrhnout vhodný dlouhodobý program, aby tak odpovídal požadavkům a potřebám ze strany firmy a přitom byl co nejefektivnější pro zúčastněné neziskové organizace.

Formy dobrovolnictví

Ať už se jedná o pilotní aktivitu nebo dlouhodobou spolupráci, programy mohou mít formu manuálního nebo expertního dobrovolnictví.  

V rámci manuálního dobrovolnictví zaměstnanci pomáhají například na zahradě, pečou, věnují se ručním pracím, výrobě různých předmětů nebo dělají společnost klientům. Fotografie z již proběhlých akcí můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Při expertním dobrovolnictví zaměstnanci využijí své odborné dovednosti a znalosti, samotná dobrovolnická aktivita může mít formát konzultace nebo semináře. Příkladem expertního dobrovolnictví je pomoc firmy Vodafone v organizaci BONA o.p.s., prohlédněte si případovou studii dobrovolnické spolupráce v oblasti marketingu či ze spolupráce přímo s klienty.

Máte zájem o spolupráci s námi na vybraném programu firemního dobrovolnictví? Kontaktujte nás!